logotype
image1

Aktualności

 

 

Plakat

Plakat

Plakat

Plakat

Plakat

Plakat

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

„MALOWANIE SŁOWEM”

im. Mieczysława Czychowskiego w Szczecinku

 

Jury XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „MALOWANIE SŁOWEM” im. Mieczysława Czychowskiego obradujące w składzie: Bohdan Zadura – redaktor naczelny „Twórczości”, Andrzej Dębkowski – redaktor naczelny „Gazety Kulturalnej” oraz Krystyna Mazur – przedstawicielka organizatora (SAPiK w Szczecinku) po rozpatrzeniu 2190 utworów nadesłanych przez 356 autorów w tym: w kategorii I (wiersze o tematyce dowolnej) 1320 utworów nadesłanych przez 269 autorów, w kategorii II (wiersze o tematyce adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym) 870 utworów nadesłanych przez 87 autorów przyznało w kategorii I :

 

Nominacje do Nagrody Głównej Burmistrza Miasta Szczecinek:   

godło – Warta: Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej

godło – Minus: Agnieszka Marek z Bielska Białej

godło – Substancja wycofana z obiegu: Rafał Baron z Gdańska

godło – Głuptas: Katarzyna Zychla z Sieniawy Żarskiej

 

Nominacje do Nagrody Starosty Powiatu Szczecineckiego:

godło – Lekiko: Bartosz Konstrat z Warszawy

godło – Pacyfistka: Małgorzata Januszewska z Częstochowy

godło – Ardencik: Mariusz Jagiełło z Warszawy

godło – Czarna kawa: Anna Maria Wierzchucka z Warszawy

 

POETA REGIONU. Nominacje do nagrody Posła na Sejm RP:

godło – Zmora: Jadwiga Żonko ze Szczecinka

godło – Omega: Edyta Wysocka z Miastka

godło – Agadir: Piotr Piątek z Kołobrzegu

 

Ponadto jury postanowiło:

– równorzędne wyróżnienia I stopnia otrzymają nominowani do Nagrody Głównej poza Nagrodą Burmistrza Miasta Szczecinek;

– pozostałe nominacje poza Nagrodą Starosty i Nagrodą Poeta Regionu, otrzymują równorzędne wyróżnienia uhonorowane drukiem w almanachu pokonkursowym.

 

W kategorii II (wiersze dla dzieci):

Nagrodę Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

otrzymują:

I miejsce – godło Pan Miś: Arkadiusz Łakomiak z Olsztyna

II miejsce – godło Sapelek: Anna Gotkiewicz z Warszawy

III miejsce – godło Małpa w kąpieli: Paweł Podlipniak z Radomia

 

wyróżnienia uhonorowane drukiem w almanachu pokonkursowym:

godło Jaworowy Ludek – Leonard Jaworski ze Szczecinka

godło Ciocia Lala – Karolina Kuźmierkiewicz z Torunia

godło Bobo – Justyna Czernicka ze Starego Targu

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Fundatorzy nagród spośród nominowanych w swoich kategoriach wybrali:

 

I/ Agnieszkę Marek z Bielska Białej, która otrzymuje

Nagrodę Główną – Burmistrza Miasta Szczecinek: Jerzego Hardie – Douglasa;

 

II/ Bartosza Konstrat z Warszawy, który otrzymuje

Nagrodę Starosty Powiatu Szczecineckiego – Krzysztofa Lisa;

 

III/ Jadwigę Żonko ze Szczecinka, która otrzymuje

tytuł: Poeta Regionu w 2014/2015  

 

Nagroda Posła na Sejm RP – Wiesława Suchowiejko.

 

Plakat

Plakat

Plakat

 

 

 

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

Tłumacz

Szukaj

Statystyki

Odsłon artykułów:
144206

Licznik odwiedzin

DziśDziś37
WczorajWczoraj77
W tygodniuW tygodniu257
W miesiącuW miesiącu114

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

2014  Gazeta Kulturalna