Nowości książkowe

 

Stefan Rusin, Tatuaż. Redakcja: Sebastian Wysocki. Projekt okładki, opracowanie graficzne: Jacek Antoniewski. Na I stronie okładki reprodukcja tatuażu artystycznego Stefana Rusina. Na IV stronie okładki autoportret autora. Wydawca: Wydawnictwo Setidava, Konin 2023, s. 148.

 

 

Stefan Rusin jest autorem trzydziestu trzech książek (poezja, proza dokumentarna, szkice krytyczne, eseje). Uprawia rysunek i malarstwo pastelowe. Wykonuje ilustracje do książek, projekty tatuaży artystycz­nych i tkanin dekoracyjnych. Publikował je w czasopismach literacko-artystycznych, prezentował w galeriach sztuki na pięćdziesięciu wystawach indywidualnych. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju, także w USA, Kanadzie, Anglii. Należy do Wielko­polskiego Związku Artystów Plastyków.

(...) Fascynacja artystyczną modyfikacją własnego ciała jest obecna w młodych środowiskach we współczesnym świecie. Ten trend będzie się rozwijał w kolejnych poko­leniach. Poszukiwane są inne formy tatuażu, jak tatuaż trójwymiarowy (3D), fluorescencyjny i ledowy...

(fragment Wstępu)