Jan Stępień, Wyspa tańczących kotów. Opracowanie redakcyjne: Andrzej Ziemski. Opracowanie graficzne: Iwona Polańska. Grafiki: Jan Stępień. Korekta: Grzegorz Bogucki. Wydawca: Wydawnictwo „Kto jest Kim”, Warszawa 2025, s. 62.

Jan Stępień
Opublikował kilka powieści, zbiory opowiadań. Jest także autorem kilkunastu tomików wierszy. Wiersze i opowiadania tłumaczono na język niemiecki, angielski, arabski i esperanto. Zbiór opowiadań pt: „Miniaturen” z jego rysunkami ukazał się w 2012 roku w Austrii.
Jesienią 2009 w teatrze im. Solskiego w Tarnowie odbyła się prapremiera jego sztuki „W windzie”. Monodram „Róża” zaprezentował Wojtek Siemion (Zamość 2010 rok).
Rzeźby i rysunki wystawiał w wielu miastach Polski, w Belgii. Luksemburgu i na Węgrzech. Współpracuje jako rysownik z „Res Humana”. Jego rysunki są zamieszczone w wielu książkach.
O całości jego dorobku twórczego napisana została praca magisterska obroniona na Uniwersytecie w Białymstoku (2003 rok).
Jest członkiem ZLP oraz członkiem Zarządu Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC) z siedzibą w Wenecji.
W 2021 roku otrzymał Polonijny „Oskar” za współpracę ze środowiskami polonijnymi, w tym za współpracę z pismem „Jupiter” wydawanym w Wiedniu.





































































































































































































































































































