Nowości książkowe

 

Stefan Rusin, Rysunki. Redakcja: Sebastian Wysocki. Projekt okładki, opracowanie graficzne: Jacek Antoniewski. Na I stronie okładki reprodukcja rysunku „Sara” Stefana Rusina. Wydawca: Galicynia, Konin 2023, s. 146.

 

 

Stefan Rusin jest autorem trzydziestu trzech książek (poezja, proza dokumentarna, szkice krytyczne, eseje). Uprawia rysunek i malarstwo pastelowe. Wykonuje ilustracje do książek, projekty tatuaży artystycz­nych i tkanin dekoracyjnych. Publikował je w czasopismach literacko-artystycznych, prezentował w galeriach sztuki na pięćdziesięciu wystawach indywidualnych. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju, także w USA, Kanadzie, Anglii. Należy do Wielko­polskiego Związku Artystów Plastyków.

(...) Jest cenionym i oryginalnym artystą o niepowtarzal­nym stylu i manierze. Poezja tych prac urasta do rangi ta­jemnicy, jakby nakładała się na poezję pisaną, którą Rusin uprawia od wielu lat. Artysta kreśli twarze naszej psyche i naszej wyobraźni oraz to, co nią powoduje. Po prostu wydobywa myśli, robi z nich małe przedstawienia.

Zbigniew Kresowaty