Nowości książkowe

 

Urlich Nersinger, Szpiedzy Watykanu. Tajne służby w kościele. Przekład: Agnieszka Gadzała. Opieka redakcyjna: Damian Strączek. Redakcja: Anna Śledzikowska. Korekta: Monika Karolczuk. Projekt okładki: Adam Gutkowski. Wydawnictwo MANDO, Kraków 2022, s. 318.

 

 

Wielkie tajemnice. Aura skandalu.

MATERIAŁ NA DZIESIĄTKI FILMÓW SENSACYJNYCH. WSZYSTKO TO W JEDNEJ KSIĄŻCE

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swo­jej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej działań agenturalnych i szpiegowskich niż wywiad brytyjski, a jej służby działały skuteczniej niż Agent 007.

Vatileaks, pluskwy w Kaplicy Sykstyńskiej, niewyjaśnione zaginięcia i po­rwania... Watykan skrywa wiele mrocznych sekretów. Między służbami Kościoła i agentami światowych mocarstw trwa prawdziwa wojna cieni. W jej tle pojawiają się postacie takie jak: król Henryk VIII, kardynał Richelieu, Pius XII, a także Jan Paweł II.

„Są przypadki, o których myśli się, że na wieki spoczęły w głębokim grobie, ale potem ktoś je ponownie odkopuje" – mawiał pewien rzymski prałat. Popularny watykanista Ulrich Nersinger bada zagadki, o które niejeden katolik bałby się zapytać. Odkrywa fascynujący i niepokojący wymiar ko­ścielnego wywiadu.

Czy Kod da Vinci mógł się wydarzyć?
Prawda jest ciekawsza, niż sobie wyobrażamy...