Nowości książkowe

 

Włodzimierz Majcherek, Templariusze z Camino de Santiago. Redakcja: Magdalena Węgrzynowicz-Plichta. Zdjęcie na I stronie okładki: Włodzimierz Majcherek. Zdjęcie na IV stronie okładki: Janusz Piecuch. Wydawnictwo SIGNO, Kraków 2020, s. 96 + 6 nlb.

 

 

Włodzimierz Majcherek, urodził się w 1965 roku w Oświęcimiu. Podróżnik, pielgrzym i au­tor licznych reportaży o Hiszpanii publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Współ­pracował m.in. z tygodnikiem „Gość Niedzielny” i prowadził cykl autorskich audycji w Radiu Oświęcim.

Od 2002 roku związany z Camino de Santiago – historyczną drogą pielgrzymkową do grobu św. Jakuba Apostoła, znajdującego się w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela. Odbył kilkadziesiąt peregrynacji, pracował w schroniskach, opiekując się pielgrzymami.

W 2018 roku ukazała się debiutancka książka „Opowieści z Camino de Santiago”. To zbiór opowiadań przeplatanych refleksjami, to literacki rezultat zdobytego do­świadczenia na szlaku pielgrzymkowym. Obecna publikacja „Templariusze z Cami­no de Santiago” to kontynuacja tych ekscytujących wypraw.