Nowości książkowe

 

Agnieszka Monika Polak, Dalekie podróże z Bliską. Projekt okładki: Marta Damasiewicz. Redakcja: Paulina Kielan. Korekta: Alicja Laskowska. Wydawnictwo Czarna Kawka, Polanka Wielka 2017, s. 328.

 

 

Dalekie podróże z Bliską to kontynuacja książki Ślad przeznaczenia. Spotykamy w niej ponownie Monikę Bliską – mądrą, piękną kobietę, która prowadząc udane życie rodzinne i zawodowe, pragnie rozwijać się i zrozumieć sens tego, co jej się przydarza. Autorka pozwala nam zajrzeć do jej prywatnego świata i towarzyszyć w licznych podróżach, które wzbogacają jej życie. Czasami są to zwykle wypady turystyczne, ale częściej dalekie wyjazdy czy przejmujące podróże w głąb siebie. Gdziekolwiek nie wyjedzie, spotyka ciekawe osoby, uczy się, a co ważniejsze – sama inspiruje innych, dzieli się swoją wiedzą i życzliwością.

To książka, która wzrusza, rozśmiesza i zachęca do spojrzenia na to, co nas spotyka, z wielu, czasem nieoczekiwanych punktów widzenia.

 

Drugi tom jej przygód jest całkowicie inny nie tylko dlatego, że proza przeplata się w nim z poezją, ale też i sama bohaterka coraz bardziej zmierza w stronę duchowości, poznawania siebie, refleksji nad światem.

Anna Sikorska, autorka błoga Górowianka (www.annasikorska.blogspot.pl)

 

Tym razem, po wspaniałym sukcesie literackim, Monika regeneruje siły i zabiera czytelnika w różne zakątki świata. To często miejsca urokliwe, tajemnicze, niezwykłe.

Agnieszka Krizel, autorka błoga Recenzje Agi (www.nietypowerecenzjeblogspot.com)

 

Autorka ponownie zabiera nas w ciekawą podróż pełną marzeń. Historia bohaterki jest przepełniona mądrościami oraz humorem, ale nie brakuje w niej także momentów wzruszeń.

Natalia Zaczkiewicz, autorka błoga BookParadise (www.bookparadise.pl)