Nowości książkowe

 

Piotr Zych, Powrót Templariuszy. Eseje. Projekt i wykonanie okładki: Andrzej Gosik. Redakcja i korekta: Anna Zych, Delfina Sokół-Potocka, Maksymilian Sokół-Potocki. Andrzej Gosik, Akwarele: Kościół św. Katarzyny w Krakowie (2014), Kościół św. Marcina w Poznaniu (2005), Kościół św. Anny w Krakowie (2019). Nakład autorski, Pobyłkowo Małe 2020, s. 276. .

 

 

Piotr Zych (rocznik 1964). Publicysta, eseista i felietonista. Autor m.in. esejów: Druga reaktywacja Młodzieży Wszechpolskiej po 1945 roku, Powrót prawicy narodowej – wycinki z historii, Wojna polsko-izraelska Anno Domini 2018 wobec rewindykacji historycznej i państwa polskiego, Suwerenność w polityce wielkich obszarów, Wojny klonów Angeli Merkel, Polityka wielkich obszarów. Czy nastąpi trzecia globalizacja?, Od rewolucji nihilizmu do rewolucji nihilizmu, Święta Wojna Muzułmanów, Kontra Chrzanowskiego, Polskie świnie na wolnym rynku. W kręgu jego zainteresowań znajdują się obszary filozofii politycznej, teologii politycznej, geopolityki, ekonomii i historii. Współtwórca wydawnictw drugiego obiegu: Filareta (1981), Młodzież Wszechpolska i Gimnazjalista (1985-1989). Współpracował z kwartalnikiem „Myśl.pl” miesięcznikiem „Polityka Polska”, rocznikiem naukowym „Glaukopis” oraz  „Prosto z mostu”. Eseje i inne publikacje można odnaleźć w zbiorze wydanym 2019 roku pod wspólnym tytułem Z narodowodemokratycznej perspektywy.

 

„Doszło do realizacji scenariusza, jaki był nie do wyobrażenia dla współczesnych, nawet dla Hohenzollernów i samych jakobinów do momentu, w którym zaczęła rządzić wyłącznie logika rewolucji i gilotyna. Czy w związku z tym, można się pokusić o hipotezę, że kasacja państwa polskiego legła u podstaw Rewolucji Francuskiej?”

 

„To miejsce na mapie jest jak najbardziej rzeczywiste i zapewne w dużej mierze wygląda jak przed tysiącami lat. Miejsce, gdzie król północy toczył po wielokroć starcia z królem południa, a odnoszone zwycięstwa wiatr rozwiewał niczym piasek na pustyni. Z wodzów zwycięskich czynił niewolników, bądź strącał w przepaść zawiści i zdrady. Hańba zwyciężonym i śmierć zwycięzcom ...”

 

„Wrogowie uznali, że zarówno Witolda Pileckiego, jak i Wielkiego Mistrza Jakuba de Molaya, trzeba było przeciągnąć na swą stronę, albo ich zabić i zohydzić, a następnie wymazać z pamięci. Inaczej nadciągała katastrofa. Ale to się nie udało. Dlatego władza Babilonu nie toleruje rycerzy Królestwa Niebieskiego...”

 

„Ale oni tego głośno nie mówią, jak i wielu innych rzeczy, bo spodziewają się w zamian wdzięczności, wiecznej chwały, pomników i kultu. ... To się już wydarzyło w dawnych czasach, które były przed nami..., ale czy w tych, które nadeszły Prawda życia przetrwa w sercach i umysłach przyszłych świętych, czy jedynie pył i proch, bo święci się nie narodzą?”