Nowości książkowe

 

Irena Tetlak, czarne łabędzie. Redakcja: Andrzej Dębkowski. Projekt okładki: pro-digi marketing. Zdjęcie autorki na IV stronie okładki: selfie autorki. Wydawnictwo Autorskie Andrzej Dębkowski, Zelów 2022, s. 64.

 

 

Irena Tetlak znów zaskakuje. Po ważnych książkach poetyckich, proponuje nam  bardzo przemyślane widzenie świata. Robi to z wielkim zaangażowaniem, uczuciem i troską. Zdaje sobie sprawę z tego, że w wieku informacji, coraz częściej gubimy się w wyborach. Okrucieństwo wojny i ogólnie panująca znieczulica unicestwia nasze wnętrza, doprowadza do szaleństwa biednego Apollina, bo „czarne” i „białe” zlewają się coraz bardziej w jednolitą masę. Rzeczywistość coraz częściej zaskakuje nas negatywnie i mniej ma wspólnego z humanizmem i dobrocią. Jednocześnie poetka pokazuje nam, że jest szansa na odrodzenie, ale do tego potrzebne są: wiara, nadzieja, miłość i... pamięć...

Andrzej Dębkowski

 

Irena Tetlak, autorka pięciu książek poetyckich: Lilak (2013), Wnętrza (2014), Pod tym samym niebem (2016), Celina (2019) oraz Droga (2021). Prowadzi własny blog „Wiersze i obrazy Irena Tetlak” (irenatetlak.blogspot.com) oraz fanpage na Facebooku. Urodziła się w Radzyniu Podlaskim w 1958 roku. Mieszka i tworzy w Warszawie. Należy do warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.