Nowości książkowe

 

Kamila Julia Regin, Lawendowe marzenia. Wiersze i obrazy – logoterapia dla otwartych serc. Projekt okładki: Andrzej Cieślak. Nakład autorski, Olsztyn 2023, s. 72.

 

 

 

Drogi Czytelniku!

Dzielę się z Tobą swoimi wierszami, obrazami i logoterapią, nurtem w psychoterapii opartym na odnajdywaniu i nadawaniu sensu życia, wolnej woli, odszukiwaniu wartości a wszystko to osadzone w wymia­rze ludzkiej egzystencji – głębi sumienia, miłości, wolności, nadziei i duchowości.

Każdy wiersz to część mnie, własnego czucia, patrzenia i przeżywania. Układ kolejnych stron to mój wiersz, a do niego fragmenty z książek V.E. Frankla oraz pytania, które mają na celu zatrzymać Ciebie na chwilę, abyś z „bycia” mógł „się stawać”.

To, co napisałam dedykuję mojej Córce Wiktorii Emilii Regin oraz Viktorowi Emilowi Franklowi – twórcy trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii nurtu logoterapii, profesorowi neurologii i psychiatrii, żyjącemu w latach 1905-1997, człowiekowi, który był więźniem nie­mieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Dachau. Pomimo nieludzkiego cierpienia, najstraszniejszych doświadczeń obozowych, utraty bliskich, Franki zawsze widział sens życia, odnajdywania go oraz nadawania sensu Jego życiu.

Pragnę podziękować Pani dr Lili Suchockiej za budowanie logoterapii w Polsce i na świecie, za wiedzę, którą przekazuje oraz wszystkim logoterapeutom, a szczególnie mojej grupie ze Studium.

Dziękuję Panu Profesorowi dr hab. n. med. Ireneuszowi Kowalskiemu za to, że nigdy we mnie nie zwątpił oraz za otwartość na nowe wyzwania nauki, jak również olsztyńskim literatom, a szczególnie mgr Andrze­jowi Cieślakowi prezesowi Oddziału Związku Literatów Polskich za niezłomność i radość z niesienia innym słowa.

Mam ogromną nadzieję, że to co odnajdziesz Drogi Czytelniku dla siebie na następnych stronach da Tobie to, czego właśnie w tym mo­mencie życia potrzebujesz.

Kamila Julia Regin

 

____________________

Kamila Julia Regin, kobieta, mama, psycholog, pedagog, logoterapeuta. Urodzona w Olsztynie, w którym ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Studiowała w Olsztynie i Warszawie, gdzie uzyskała tytuły magisterskie, a w Collegium Medicum Uniwersytetu Wrmińsko-Mazurskiego obroniła tytuł doktora nauk medycznych. Podąża przez życie mnóstwem dróg, które zawsze prowadzą do celu. Żyje aktywnie w siatkówce i tenisie ziemnym, z pasją do roślin, ogrodu, literatury i malarstwa.