Nowości książkowe

 

Lech Nawrocki, Drogocenność istnienia. Projekt okładki i rysunki: Olga Marchlewska. Fundacja Literacka „Jak podanie ręki”, seria wydawnicza nr 74, Poznań 2023, s. 268.

 

 

Książka „Drogocenność istnienia” Lecha Nawrockiego powstała w ramach programu „Goście Radziwiłłów”, realizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego.

...Czytanie wierszy – to jak rozmowa z przyjacielem; kimś bliskim, kimś, kto zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni, wprowadza w świat, w którym wiele się zdarza...

To często eksploracja w głąb siebie, w meandry pamięci, zakątki wspomnień, w przeszłość
i przyszłość.

Zawarte w tomiku wiersze to poetyckie poszukiwanie i odkrywanie sensu oraz wartości życia. Sztuka słowa i odbiorca, który odnajduje w nich coś z prawdy własnych doświadczeń, przeżyć, problemów i trosk. To od niego także zależy, co wyniesie z tej lektury, na ile do niego trafi, na ile wzbogaci, uwrażliwi i ułatwi zrozumienie siebie i świata wokół nas. Tomik „Drogocenność istnienia” Lecha Nawrockiego to zaproszenie do refleksji nad tym, co naprawdę ważne, do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia: co to znaczy być tutaj i teraz – to podróż, którą warto odbyć.

Z posłowia Izabelli Hermanowskiej