Nowości książkowe

 

Katarzyna Osuch-Leniec, Gdzie rzeki śpiew. Redakcja: Jerzy Beniamin Zimny. Projekt okładki: Sławomir Przybylski, ArtDruk Żnin. Zdjęcie autorki: Krzysztof Leniec. Wydawnictwo BR – Biblioteka ReWirów, Poznań 2024, s. 54.

 

 

Katarzyna Osuch-Leniec pochodzi z Gołańczy. Obecnie mieszka w Złotowie. Jest absolwentką Akademii Bydgoskiej w zakresie filologii germańskiej, a także Państwowej Szkoły Muzycznej w Wągrowcu - w klasie fortepianu.

Swój pierwszy tekst poetycki napisała będąc w liceum. Wiersze: „Poszukując”, „We mgle”, „Gdy o miłość pytam” i „Nocą księżycową” ukazały się w kwartalniku „Rewiry” Związku Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu (nr 13/2/2023).

Po ukończeniu studiów podjęła pracę w szkole średniej na stanowisku nauczyciela języka niemieckiego, a później prowadziła także zajęcia w szkole języków obcych Leader School w Pile. Od 2018 roku pracuje jako specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego.

Muzyka to jej pasja. Śpiewa utwory poetyckie grając na gitarze. Poza tym tworzy muzykę do wierszy polskich i niemieckich poetów. Są wśród nich teksty Haliny Poświatowskiej, Jonasza Kofty, Johanna Wolfganga von Goethego, Hermanna Hessego, a także Małgorzaty Osuch i poznańskiej poetki Barbary Błochowiak.

Od 2014 roku występuje z gitarą na spotkaniach poetycko-muzycznych, m.in. w Gołańczy, Wągrowcu, Złotowie, Poznaniu, Wapnie.