Nowości książkowe

 

Magdalena Kapuścińska, Aneks do rzeczywistości. Redakcja: Kalina Izabela Zioła. Korekta Rafał Kasprzyk. Projekt okładki: Oskar Kapuściński. Na okładce wykorzystano zdjęcie Michała Kapuścińskiego. Wydawnictwo Autorskie Magdalena Kapuścińska, Wieluń 2019, s. 76.

 

 

 

Magdalena Kapuścińska podbiła serca czytelników swoją osobowością, uśmiechem, a przede wszystkim poezją o rozpoznawalnym i unikatowym stylu. Pisze wiersze, co oczywiste, z kobiecej perspektywy z ogromną” wrażliwością na odcienie życia, ale potrafi być również ujmująco pragmatyczna realistycznie oceniając otaczający nas świat. Tytuł tomiku idealnie współgra z zawartymi w nim utworami. Poetka odrywa nas od szarej rzeczywistości, by wspólnie z czytelnikiem złapać „oddech w chmurach”. Serdecznie Państwu tę poetycką podróż polecam!

Monika Magda Krajewska (Poezja na każdy dzień)

 

 

Zaczerpnij z poezji, w której znajdziesz tęsknotę za dawnym porządkiem, miłosne songi, skrzące się ogniem uczucia. Dane ci będzie uczestniczyć w zwycięskich bojach z dławiącą rzeczywistością. Razem z autorką poczujesz radość z codziennego zmagania się z losem. Znajdziesz tu całą gamę uczuć -przeżytych, boleśnie doświadczających, do bólu prawdziwych.

Jakub Hapka (Konfraternia Kozirynek)

 

 

Liryka i głos poetycki tomiku Magdaleny Kapuścińskiej aktualizuje nasze człowieczeństwo, które, jak obrazuje poetka, wpisuje się w rzeczywistość wielu płaszczyzn. Obok trafnych metafor, obrazujących nas, ludzi współczesnych, pojawiają się obrazy bardzo sentymentalne i melancholijne tworzące mozaikę indywidualnego portretu poetki. Kobiety silnej, niezależnej, a w głębi serca kruchej, świadomej swej przemijalności i śmiertelności. Kapuścińska stawia pytania, kreśli portrety emocjonalne i refleksyjne, które stają się sugestywnymi piętnami na naszych sercach i po które będziemy sięgać niejednokrotnie. Zwłaszcza w chwilach najtrudniejszych.

Agnieszka Krizel (Nietypowe recenzje)

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1383035

Licznik odwiedzin

1335659
DziśDziś240
WczorajWczoraj393
W tygodniuW tygodniu2138
W miesiącuW miesiącu5978
ŁącznieŁącznie1335659