Nowości książkowe

 

Magdalena Kapuścińska, Sztuczki: Rubryka Satyryka, Upiór w bibliotece, Upadek lekkich obyczajów, Wstęp: Tadeusz Buraczewski. Korekta: Agnieszka Krizel. Projekt okładki i zdjęcia: Magdalena Kapuścińska. Oprawa graficzna okładki: Paweł Olejnik. Wydawnictwo Autorskie Magdalena Kapuścińska, Wieluń 2019, s. 120.

 

 

Sztuczki Magdaleny Kapuścińskiej czyta się niemalże na jednym oddechu. Lektura niezwykle wciągająca, przepełniona ironią, zabawnymi dialogami i obnażająca bez znieczulenia realia w jakich przyszło nam żyć. Autorka nie oszczędza żadnych środowisk, nie ma dla niej tematów tabu. Pikanterii dodają wartkie zwroty akcji i niezwykle celne spostrzeżenia. Jeśli masz w krwiobiegu poczucie humoru oraz dystans do siebie i świata – ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie.

Monika Magda Krajewska (Poezja na każdy dzień)

 

Chociaż w swych „Sztuczkach” autorka lekko ironizuje, drwi, obraca perspektywy, czy bawi się słowem, świetnie przy tym żongluje humorem i odsłania przy okazji nasze małe „niedociągnięcia”. Bawiłam się przednio! Zachęcam i Was do spojrzenia na codzienność przez pryzmat „Sztuczek” Magdaleny Kapuścińskiej! Polecam!

Agnieszka Krizel - Recenzje Agi (nietypowerecenzje.blogspot.com)

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1382034

Licznik odwiedzin

1334756
DziśDziś101
WczorajWczoraj377
W tygodniuW tygodniu1235
W miesiącuW miesiącu5075
ŁącznieŁącznie1334756