Nowości książkowe

Arkady Fiedler

Arkady Fiedler, Ryby śpiewają w Ukajali. Korekta: Anna Gądek. Projekt okładki: Maciej Foltyn. Ilustracje: Archiwum Muzeum Arkadego Fiedlera. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 340.

 

 

ARKADY FIEDLER (1894-1985) Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy. Autor trzydziestu dwóch książek, które od kilkudziesięciu lat stanowią kanon polskiej literatury podróżniczej. Twórczość Arkadego Fiedlera, przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, znana jest daleko poza granicami Polski.

Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wyprawy do Amazonii („Ryby śpiewają w Ukajali”) i do Ameryki Północnej („Kanada pachną­ca żywicą”). W 1974 r. powstało Muzeum-Pracownia Lite­racka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem (www.fiedler.pl). W tym wyjątkowym miejscu można zapoznać się z bogatą twórczością autora oraz obejrzeć mnóstwo pamią­tek z licznych podróży pisarza i jego synów.

„Ryby śpiewają w Ukajali” to jedna z najsłynniejszych książek znanego polskiego podróżnika. Tym razem autor zabiera czytelnika na niezwykłą wyprawę do Ameryki Południowej, podczas której roztacza przed jego oczyma niezwykły świat amazońskiej dżungli. Motyle, ptaki, zwierzęta, rośliny, a przede wszystkim mieszkający tam ludzie oraz niepowtarzalna atmosfera tropików – wszystko to składa się na barwny i urzekający obraz życia nad rzeką Ukajali.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1215517

Licznik odwiedzin

DziśDziś1043
WczorajWczoraj1410
W tygodniuW tygodniu4555
W miesiącuW miesiącu29590