Nowości książkowe

 

Aleksandra Fidziańska, Zwierciadło czasu. Redakcja: Rafał Orlewski. Projekt okładki: Aleksandra Fidziańska i Witold Stawski. Grafika: okładki: Aleksandra Fidziańska. Wydawca: Nauczycielskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe NASTOK, Piotrków Trybunalski 2019, s. 112.

 

 

 

ALEKSANDRA FIDZIAŃSKA, urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim. Poetycko debiutowała w piśmie piotrkowskiej grupy literackiej „Pomosty” (2008). Wydała tomik wierszy Opowiem ci, jak pachnie deszcz (2011). Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jest członkiem grupy literackiej ABATON i grupy poetycko-muzycznej PRZEZNACZENIE, w której śpiewa, pisze teksty i muzykę. Autorka indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych.

Drugi tomik potwierdza intelektualne i formalne walory tej poezji, jakie cechowały już debiut książkowy. Wrażliwość, wiedza i doświadczenie życiowe poetki procentują tu mądrością, sprawdzonym warsztatem twór­czym i pięknem sztuki słowa. Dla miłośników mowy wiązanej oznacza to ucztę „duchową i skłania do zadumy nad ludzkim losem we współczesnej rzeczywistości, także do doznań estetycznych z kunsztu obrazowania poetycką polszczyzną.

(Red.)

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1383075

Licznik odwiedzin

1335687
DziśDziś268
WczorajWczoraj393
W tygodniuW tygodniu2166
W miesiącuW miesiącu6006
ŁącznieŁącznie1335687