Nowości książkowe

 

 

Wiesław Hop, Przed wyrokiem. Opracowanie redakcyjne: Jerzy Dobrzański. Projekt okładki: Wiktoria Jakubowska. Przygotowanie okładki do druku: Ledor. Wydanie II. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 2016, s. 244.

 

 

Wiesław Hop (ur. w 1963 r.) mieszka na Podkarpaciu. Z wykształce­nia filozof. Zanim poświęcił się pisarstwu, był nauczycielem, a później policjantem, w tym przez kilkanaście lat komendantem Komisariatu Policji w Birczy na Pogórzu Przemyskim i poznawał życie od jego mroczniejszej strony...

W swoim dorobku pisarskim ma trzy powieści: Spacer ze śmier­cią, Wbrew woli i Poranek pełen nadziei, które zostały dobrze przyjęte przez czytelników, a dwie ostatnie z nich, w rankingu sprzedaży sieci sklepów internetowych „Dobre powieści i opowiadania”, zajmowa­ły czołowe miejsca, osiągając tam statusy bestsellerów. Jego opo­wiadania były nagradzane w konkursach literackich i publikowane w wielu czasopismach. W 2014 roku został przyjęty do Związku Literatów Polskich.

Przed wyrokiem, to oparta na wydarzeniach autentycznych, niezwy­kle mocna, pasjonująca opowieść o prawdziwym człowieku, o jego losie i walce o prawo do życia, do miłości, szczęścia i sprawiedliwo­ści, w czasach, gdy w otaczającym go brutalnym świecie czai się zło, zdrada, gwałt i chichocząca do poduszki, podstępna, nieczuła śmierć... Ta książka zaskoczy i zmusi do refleksji każdego czytelnika.

Redakcja

 

Stwierdzam krótko, jeżeli autorem kryminału jest policjant, filo­zof i utalentowany pisarz, książka musi być świetna. Ja Przed wyro­kiem przeczytałam jednym tchem i długo nie mogłam otrząsnąć się z wrażenia. Z czystym sumieniem polecam ją nie tylko miłośnikom powieści sensacyjnych, ale każdemu, kto lubi czytać. Zapewniam – nikt nie pożałuje.

Ewa Barańska

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1406891

Licznik odwiedzin

1349096
DziśDziś57
WczorajWczoraj181
W tygodniuW tygodniu446
W miesiącuW miesiącu6706
ŁącznieŁącznie1349096