Nowości książkowe

 

Zofia Ciecierska, Jak czytać wyniki badań? Najnowsze interpretacje. Opracowanie graficzne, korekta: Oficyna Wydawnicza Edytor.org, Lidia Ciecierska. Zdjęcia: depositphotos.com. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2019, s. 128.

 

 

Ta książka to poradnik. Jest prostą i szybką podpowiedzią, jak zrozumieć wyniki badań lekarskich – krwi i moczu – słupki tajemniczych łacińskich skrótów, liczb, wskaźników i norm.

Pozwoli również poznać objawy i skutki związane z niedoborem lub nadmiarem danego elementu morfologicznego krwi, hormonu czy organicznego związku chemicznego.

Pomoże zmobilizować każdego do lektury własnych wyników badań lekarskich i koniecznego udania się z nimi do lekarza. Pozwoli skojarzyć objawy współistniejące z danym niewłaściwym wynikiem badania, wpłynie na zmianę trybu życia lub diety.

___________________

Dr inż. Zofia Ciecierska – specjalista dietetyki (Poradnia Dietetyki w Gdańsku); w 2000 r. doktorat z toksykologii żywności na Wy­dziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studia podyplomowe z dietetyki i żywienia człowieka, a także studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez kilka lat wydawca i redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika „Zdrowe Życie”. Autorka szeregu artykułów o profilu prozdrowotnym z dziedziny dietoterapii oraz zdrowego stylu życia.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1383093

Licznik odwiedzin

1335696
DziśDziś277
WczorajWczoraj393
W tygodniuW tygodniu2175
W miesiącuW miesiącu6015
ŁącznieŁącznie1335696