Nowości książkowe

 

Paweł Kardasz, Safari. Zapiski przewodnika karawan. Redakcja: Edyta Urbanowicz. Mapy: Agnieszka Rajczak-Ciepłowski. Dobór i opracowanie zdjęć: Łukasz Ciepłowski. Kierownictwo artystyczne i merytoryczne: Wojciech Cejrowski. Zdjęcia: Paweł Kardasz. Opracowanie plastyczne oraz plastyczny kształt serii „Biblioteka Poznaj Świat”: Wojciech Cejrowski Sp. z o.o. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2019, s. 374.

 

 

Biblioteka Poznaj Świat powstaje pod czułym okiem Wojciecha Cejrowskiego

Dbamy o markę – każda nasza książka jest zadbana.

Pamiętamy o tradycji podróżniczej (Fiedler, Halik), o współczesnych łowcach przygód (Cejrowski, Pałkiewicz), ale także o podróżni­kach mniej znanych, którym dajemy szansę debiutu (Kinga Choszcz, Stefan Czerniecki). Dobra książka podróżnicza wcale nie musi być zagraniczna. Polacy też umieją pisać z werwą i humorem.

Paweł Kardasz (1965) – afrykański przewodnik i organizator safari. Ukończył prawo, a później archeologię podwodną. Potrafi zorganizować dowolne safari w każdym kraju Afryki na południe od równika.

Kupił land rovera z brytyjskiego demo­bilu i statkiem wyprawił się do Mombasy. Mieszkał w buszu, odwiedzał niedostępne zakątki – ponad milion kilometrów po dro­gach i bezdrożach. Autem, koleją, na grzbietach różnych wierzchowców i sporo piechotą.

Prowadził firmy w Afryce. Był osobą w garniturze, ale częściej ganiał w szortach. Siedział w celach afrykańskich więzień, żeglował pomiędzy wy­sepkami z ładunkami kokosów. I tak Afryka stała się jego domem.

„Poznaj Świat”

 

Kilkadziesiąt historii; wszystkie zdarzyły się podczas safari prowadzonych przez Autora. Opowieści o Afryce przyjaznej i otwartej, ale niebezpiecznej. O ludziach radosnych i chętnych do pomocy, ale gotowych ukamienować, gdy ktoś obrazi ich zwyczaje. O tym, że w Afryce nie ma miejsca na plan B, za to skutki błędnych decyzji są natychmiastowe. O wioskowym wodzu, o oficerze Legii Cudzoziemskiej, o cinkciarzach i uzdrawiaczach, o wąwozach i bezdrożach...

Autor, przewodnik karawan, ma ogromne doświadczenie i doskonały język gawędziarza. Z księciem Eustachym Sapiehą wydał książkę o afrykańskich polowaniach. Teraz wydał tę i jestem z tego dumny.

Wojciech Cejrowski

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1383071

Licznik odwiedzin

1335685
DziśDziś266
WczorajWczoraj393
W tygodniuW tygodniu2164
W miesiącuW miesiącu6004
ŁącznieŁącznie1335685