Nowości książkowe

 

 

Romuald Koperski, Na wiosłach przez Atlantyk. Ocean niespokojny, część II. Fotografie: Romuald Koperski, Marian Gorlikowski, Wiesław Jaroszewicz. Korekta: Katarzyna Koperska. Opracowanie graficzne: Michał Mierzejewski. Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o., Pelplin 2019, s. 112.

 

 

„Ten mój osobisty skok w przeszłość pozwolił mi zmierzyć się z samym sobą, odkryć niesamowite moce, jakimi rozporządza człowiek, których co prawda od dawna byłem świadom, nie zawsze jednak dając im wiarę. Zobaczyłem, jakim jestem człowiekiem, zrozumiałem, że w życiu grubość portfela nie ma najmniejszego znaczenia, że największym bogactwem jest wnętrze człowieka z niezwykłymi mocami jego podświadomości”.

Książka „Na wiosłach przez Atlantyk” to kolejna opowieść Romualda Koperskiego o podróży przez ocean łodzią wiosłową „Pianista” z wyspy Teneryfa, leżącej w Archipelagu Wysp Kanaryjskich w kierunku Archipelagu Wysp Karaibskich, do wyspy Tobago. Podróż trwała 77 dni, a pokonany dystans to 3173 mile morskie (5876 km). Jako pierwszy Polak na świecie przepłynął samotnie łodzią wiosłową Atlantyk, tylko za pomocą wioseł, bez żagli, bez wsparcia z zewnątrz. Wyczyn ten został doceniony i uhonorowany stosownym certyfikatem przez Międzynarodową Organizację Wioślarzy Oceanicznych (Ocean Rowing Society).

 

Romuald Koperski

Podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych 1 terenach Syberii. Pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz, reportażysta, fotograf, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor książek: Pojedynek z Syberią, Przez Syberię na gapę, 1001 Obrazów Syberii, Syberia Zimowa Odyseja, Ocean Niespokojny, Na wiosłach przez Atlantyk. Autor wystaw fotograficznych, prelekcji i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej

W 2010 roku jako muzyk wykonał najdłuższy koncert fortepianowy na świecie, trwający 103 godziny i 8 sekund. Rekord ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W 2013 roku łodzią wiosłową „Pianista” podjął się przejścia przez Ocean Spokojny, pomiędzy japońskim portem Choshi a San Francisco. Po pokonaniu prawie 700 mil ze względu na niesprzyjające warunki meteorologiczne przerwał rejs. W 2017 roku, jako pierwszy Polak, łodzią wiosłową „Pianista” przepłynął Ocean Atlantycki^ samotnie, bez wsparcia z zewnątrz, z Wysp Kanaryjskich do Wysp Karaibskich. Rejs trwał 77 dni, 4 godziny i 20 minut.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1406881

Licznik odwiedzin

1349094
DziśDziś55
WczorajWczoraj181
W tygodniuW tygodniu444
W miesiącuW miesiącu6704
ŁącznieŁącznie1349094