Nowości książkowe

 

Janusz Stanisław Czarnecki, Konektom. Cudowny ukryty świat. Redaktor prowadzący: Szymon Gumienik. Projekt okładki: Krzysztof Galus. Korekta: Zespół. Redaktor techniczny: Dariusz Żulewski. Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2020, s. 164. 

 

 

Janusz Stanisław Czarnecki – lekarz, doktor nauk medycznych i kardiologii, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem zbiorów opowiadań: Chłopiec w pociągu (2013), Pudełeczko z serwetką (2014), Zamieńmy się mężami (2015) – opartych najczęściej na prawdziwych wydarzeniach, przedstawiających różnorodność natury ludzkiej, mówiących o miłości, śmierci, narodzinach i nadziei. Świat zmienia się nie­ustannie, ale wartości ludzkie pozostają takie same. Opowia­danie Chłopiec z pociągu otrzymało I nagrodę „Gazety Wy­borczej” (1993), Gamoń I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” (Kraków 2014), a Róża III nagrodę w tym konkursie (Kraków 2016).

Opowiadania Janusza Czarneckiego czyta się lekko i przyjemnie, często pozostawiają one także w człowieku optymizm oraz refleksję nad życiem.

Adres e-mailowy autora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytelnik tej książki, należącej do gatunku literatury s.f., nie znajdzie w niej przygód rodem z Gwiezdnych wojen czy książek tego rodzaju. Znajdzie natomiast przygodę intelektualną, coraz bardziej potrzebną w naszej rzeczywistości. Ta podróż w czasie i przestrzeni domaga się refleksji o tym, skąd jesteśmy i dokąd możemy dotrzeć. Teorie i hipotezy naukowe pozwalają autorowi na snucie wynikających z nich fantazji – a przecież już nie raz okazywało się, że fantazja realizuje się szybciej niż byśmy się tego spodziewali. Książka Janusza Czarneckiego jest zaproszeniem do myślenia, zaproszeniem, z którego trzeba skorzystać.

Marek Wawrzkiewicz

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2562196

Licznik odwiedzin

1810426
DziśDziś807
WczorajWczoraj2594
W tygodniuW tygodniu9241
W miesiącuW miesiącu6541
ŁącznieŁącznie1810426