Nowości książkowe

 

Bogusława Chwierut, Zielony szlak. Redakcja i projekt okładki: Magdalena Kapuścińska. Korekta: Jan Ładosz. Zdjęcie na okładce i zdjęcie zielonego szlaku: Bogusława Chwierut. Wydawnictwo Autorskie Magdalena Kapuścińska, Wieluń 2020, s. 156.

 

 

„Zielony Szlak” to książka, która zarówno śmieszy jak i wzrusza do łez. Uwiedzie ona zarówno miłośników przyrody, gór jak i sielskiego życia. Autorka często wraca do wspomnień z lat dziecięcych by dać nam obraz dawnego życia ludzi Podbeskidzia i skonfrontować je ze współczesnymi realiami.

Znajdziemy tu również wątek nieszczęśliwej miłości z tragicznym finałem, wpisaną w czarną legendę wąwozu, jak i codzienność bohaterów tejże publikacji Kryśki i Mariana. Autorka nie zapomniała zrobić ukłonu w kierunku osób, z którymi współpracuje, na co dzień przy swoich publikacjach (Lucyna Szubel i Jakub Ładosz).

To, co szczególnie urzeka w „Zielonym Szlaku” to poetyckie ujęcie przyrody. Bogusława Chwierut z niezwykłym przejęciem przybliża nam piękno natury, które warto dostrzec zatrzymując się w materialistycznym pędzie za konsumpcjonizinem. To książka, która otwiera wyobraźnię i pozwala usłyszeć ptasie trele w lesie, poczuć zapach pieczonego ziemniaka z ogniska i obcować z podszeptami własnej duszy.

Dałam porwać się lekturze „Zielonego Szlaku” i poczułam prawdziwy zew natury. Pracowałam przy złożeniu tej książki z niekłamaną przyjemnością.

Magdalena Kapuścińska POETARIAT

 

Bogusława Chwierut, poetka urodzona w Czańcu. Od 1990 roku libiążanka. Członkini grup: Cumulus i Akademia Słowa. Publikuje na łamach gazety lokalnej oraz stronach internetowych. Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich,Laureatka II i III miejsca w ogólnopolskim konkursie „O herb Chrzanowa” oraz wielu wyróżnień w konkursach polskich i zagranicznych. Ma na swoim literackim koncie także udział w wielu antologiach polskich i zagranicznych. Pomysłodawczyni Konkursu Satyrycznego „Urobek satyryczny” oraz projektu „Odkurzanie poezji”. Autorka książek: „Babski comber”, „Przeniknąć”, „Dotyk”, „Śladami Jezusa”, „Chaos”, „Blaski i cienie” oraz „Geometria uczuć”.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2218887

Licznik odwiedzin

1617413
DziśDziś35
WczorajWczoraj1073
W tygodniuW tygodniu1108
W miesiącuW miesiącu35500
ŁącznieŁącznie1617413