Nowości książkowe

 

Bogusława Chwierut, Geometria uczuć. Redakcja, wstęp i projekt okładki: Magdalena Kapuścińska. Posłowie i korekta: Iwona Przybyłek. Obraz na okładce: Anna Pazdalska. Oprawa graficzna okładki: Paweł Olejnik. Wydawnictwo Autorskie Magdalena Kapuścińska, Wieluń 2020, s. 224.

 

 

 Alicja w krainie Rozkoszy (nota od wydawcy)

Chyba wszyscy znamy powieść Lewisa Carrolla „Alicja w krainie Czarów”, gdzie mała dziewczynka goniąc za białym królikiem wpada do króliczej nory i od tej chwili przeżywa niezwykłe przygody. Alicja, bohaterka „Geometrii uczuć” jest już dojrzałą i świadomą kobietą, a mimo to naiwnie podążając za swą ciekawością i potrzebą bliskości, trafia do pełnej niecodziennej magii krainy rozkoszy, gdzie odkrywa swoje pragnienia. Uwikłana w erotyczną grę, do której zachęca ją Waldek [kochanek bohaterki) przypadkowo spotyka miłość swojego życia – Witka. Wszystko mogłoby wskazywać, że fabuła poleci w stronę „i żyli długo i szczęśliwie”, gdyby nie fakt, że Alicja jest mężatką, a dawny kochanek próbuje odzyskać jej względy. Powieść nasycona erotycznymi gierkami, które z każdym wersem rozbudzają wyobraźnię, a w miarę lektury apetyt rośnie.

„Geometria uczuć” to intrygująca historia miłosna w pełnej palecie jej odcieni. Ta publikacja książkowa to nie jest alternatywa dla erotomanów, nie znajdziemy tu także rasowych bawidamków czy ladacznic rodem z niemieckiego porno. Jest to raczej przewodnik po mapie kobiecej wrażliwości, emocji i pragnieniach. Pikanterii dodają niecodzienne erotyczne sytuacje i opisy zbliżeń z lekką nutą pruderii.

Literatura tego typu to literacki bękart, którego porządna i religijna matka Autorka dała się uwieść artystycznemu, bulwarowemu duchowi Harleąuina, który mimo przemijania literackich epok, nadal ma wzięcie i dopieszcza zmysły swoich Czytelniczek na całym świecie. Ten rubaszny duch literatury dzięki swej jurności nadal bije rekordy popularności na rynku wydawniczym.

Bogusława Chwierut „Geometrią uczuć” przełamuje tabu, którym nadal [mimo sfeminizowanego XXI w.) jest seksualność kobiet i odważnie, bez poczucia winy oraz wstydu zapełnia niszę erotycznej literatury kobiecej.

Książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Nie sposób się oprzeć opowieści Bogusławy, która snuje wątek za wątkiem niczym sama Szeherezada.

Poetka już myśli nad bliźniaczym wydaniem w formie komiksu.

Magdalena Kapuścińska

POETARIAT