Nowości książkowe

 

Danuta Bartoszuk, Czekając na zmartwychwstanie. Projekt okładki: Danuta Bartoszuk. Fotografia na IV stronie okładki: Dariusz Kukuła. Nakład autorski, Pieszyce 2020, s. 68.

 

 

Danuta Bartoszuk urodziła się w 1966 roku w Olecku. Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, a następnie jako bibliotekarka na swojej macierzystej uczelni. Od wielu lat jest tłumaczką języka rosyjskiego i ukraińskiego. Obecnie pracuje w Warszawie, mieszka w podwarszawskim Piasecznie. Była redaktorką działu poezji w dwóch internetowych gazetach literackich. Jej wiersze pojawiły się drukiem po raz pierwszy w publikacjach Wydawnictwa św. Macieja Apostoła. Można też je znaleźć w kilkunastu antologiach oraz na łamach kilku pism literackich. Debiutem książkowym był tomik pt. „dotykając przemijania” (Wyd. Print-Land, Złotokłos 2017).

Należy do warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Autorów Wyjść z Cienia, Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie oraz kilku grup poetyckich na Facebooku. Niniejszy tomik jest pokłosiem udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim, zorganizowanym w kwietniu – maju 2020 roku w grupie „Pisz i czytaj wiersze” na Facebooku, w którym zajęła I miejsce.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2370467

Licznik odwiedzin

1699178
DziśDziś56
WczorajWczoraj731
W tygodniuW tygodniu1762
W miesiącuW miesiącu43112
ŁącznieŁącznie1699178