Nowości książkowe

 

Eliza Segiet, Zamyślenia. Redaktor prowadząca: Wioletta Tomaszewska. Projekt okładki: Robert Rumak, Piotr Karczewski. Fotografia na okładce: Piotr Karczewski. Korekta: „Dobry Duszek”, Bogusław Jusiak. Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o., Konin 2020, s. 112.

 

 

Eliza Segiet – absolwentka Wydziału Filozofii. Opublikowała 11 książek (w tym poezja, utwory sceniczne, krótka proza). Jej teksty można znaleźć także w licznych antologiach w Polsce i na świecie. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz World Nations Writers Union, korespondent we włoskim dzienniku internetowym „Polacy we Włoszech”.

Laureatka (dwukrotna) Międzynarodowej Publika­cji Roku w „Spillwords Press” (USA), „Złotej Róży” – Nagrody Literackiej im. Jarosława Zielińskiego (2019), za tom Magnetyczni z 2018 roku, „Elite Writer's Status Award” (2019), Międzynarodowej Nagrody „Award of Literary Excellence” (2020) w uznaniu za niezwykłe dzieło i wkład na rzecz literatury narodowej i światowej. Nominowana do „Pushcart Prize 2019”, „iWoman Global Awards 2020” oraz do „Naji Naaman Literary Prize 2020”.

 

Jej sercu bliska jest myśl Arthura Schopenhauera: Zwyczajni ludzie myślą tylko o tym, jak czas spędzić, kto ma jakiś talent – jak czas wykorzystać.

 

Nie jest łatwo w krótkiej formie zawrzeć kwintesencję pewnych proble­mów i zjawisk. Jeszcze trudniej, gdy twórca bierze na warsztat ludzkie emocje, uczucia i silne przeżycia. Elizie Segiet jednak się to udało. Udało w swoich opowiadaniach opowiedzieć o człowieku. O tym, co go dręczy i co się nie pozwala zasnąć. O namiętnościach i ludzkich ułomnościach, a także o tym, że samotność to choroba naszych czasów. „Zmyślenia” to zbiór krótkich form o emocjach, których doświadcza każdy z nas. Nie sposób bowiem przejść obojętnie wobec obrazu ludzkich losów ukazanych piórem poetki – czasami przytłaczających, a czasami napawa­jących optymizmem. Eliza Segiet ze swoim zmysłem obserwacji, a także z właściwą sobie umiejętnością treściwego przekazu, zaprasza do świata pełnego poezji, krasnali, literatów oraz zwykłych ludzi. Można się wzru­szyć i można zatrwożyć, ale przede wszystkim zadziwić wielością światów wokół nas. To niepowtarzalny zbiór. Napisany z pasją, okraszony lapidar­ną formą. Świat pisany prozą, a widziany oczami poetki.

Wioletta Sadowska – subiektywnieoksiazkach.pl

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1998297

Licznik odwiedzin

1496471
DziśDziś355
WczorajWczoraj632
W tygodniuW tygodniu355
W miesiącuW miesiącu16484
ŁącznieŁącznie1496471