Nowości książkowe

 

Wojciech Cejrowski, Piechotą do źródeł Orinoko. Tekst i zdjęcia: Wojciech Cejrowski. Opracowanie plastyczne oraz plastyczny kształt serii „Biblioteka Poznaj Świat”: Wojciech Cejrowski Sp. z o.o. Tłumaczenie z języka hiszpańskiego: Helana Trojańska. Projekt okładki i opracowanie graficzne: Łukasz Ciepłowski. Redakcja: Edyta Urbanowicz. Korekta: Edyta Urbanowicz, Monika Lipińska, Piotr Koperski. Korekta hisz-pańska: Edyta Urbanowicz. Mapy: Agnieszka Rajczak. Opracowanie zdjęć: Łukasz Ciepłowski. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2019, s. 408.

 

 

Wojciech Cejrowski – komik i przedsiębiorca zamieszkały w Arizonie. Pisze rzad­ko, ale za to wyłącznie bestsellery. W Polsce ma gospodarstwo rolne i uprawia ziemie, w USA ma rancho i hoduje bydło, prowa­dzi interesy na trzech kontynentach. Nie ma komórki, nie ma zahamowań i ogólnie jest wolny. Chodzi boso, bo lubi, nosi hawajskie koszule, bo lubi. Jeśli ktoś go nie zna, to zna­czy, że urodził się przed chwilą i jeszcze nie zdążył rozejrzeć.

 

Najbardziej bogata w przygody książka Pana WC – kowboje, Indianie, dżungla, a do tego szmaragdy, złoto i szaman, który jest... wariatem.

Czytelnik często parska śmiechem i... ma mokry egzemplarz (a czasem spodnie). Świetnie opowiedziana historia. Czytając, słyszy się w głowie głos Autora – tak to napisał. Pomimo że wciąż powtarza: Nie chcecie tam być!, miło tam być razem z nim.

Wydając Jego poprzednie książki, myśleliśmy, że już wyżej nie podskoczy. Podskoczył.

„Poznaj Świat”

 

Yere Yere był najgorszym szamanem, jakiego poznałem. Widziałem wielu, kolegowałem się z kilkoma, ale Yere Yere... Hm. Bił ich na głowę.

I wcale nie chodzi o to, że nic nie potrafił. Oooo, przeciwnie – on potrafił całkiem sporo. Niestety większość z tego „sporo” stale mu się mieszała.

Najprościej mówiąc, Yere Yere był wariatem. Inie chodzi mi o zwariowane­go szamana, lecz o szamana-wariata. Rozumiecie różnicę?

Posłuchajcie...

Wojciech Cejrowski