Nowości książkowe

 

Jolanta Michna, Miłość z szuflady. Redakcja i projekt okładki: Kazimierz Linda. Wstęp: Zdzisław Antolski. Motyw na okładce: Mieczysław Sienkiewicz. Nakład autorski, Wysoka k. Łańcuta 2020, s. 70.

 

 

 

Jolanta Michna. Urodzona w Łańcucie, mieszka w Wysokiej koło Łańcuta. Absolwent­ka Wyższej Szkoły Prawa i Admininstracji oraz Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszo­wie. Natchnienie do pisania wierszy czerpie z codzienności, obserwując życie z dnia na dzień. Uwielbia górskie wędrówki, pośród dzi­kiej, nieokiełzanej przyrody. Zadebiutowała wierszami w almanachu W Twoich oczach. Autorka kilkunastu zbiorów poetyckich. Niektóre z tomików przeznaczyła na cele charytatywne. Swoje wiersze publikuje również w licznych antologiach, almanachach, zeszytach lite­rackich czy czasopismach regionalnych, ogólnopolskich i polonijnych. Laureatka konkursów literackich. Z okazji 10 rocznicy śmierci Jana Pa­wła II, Tygodnik Niedziela nagrał klip z jej wierszem Tamtego dnia. Wier­sze poetki czytane były na antenie Radia Fara. Autorka aktywnie uczest­niczy w spotkaniach promujących poezję. Jest członkinią Łańcuckiej Gru­py Twórczej Inspiratio działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut. Wy­różniona w „Wrzecionie 2020”.

 

Jolanta Michna to poetka już doświadczona, mająca w swoim dorobku literackim wiele zbiorów wierszy, mówiących o sensie życia i obrazujących naszą współ­czesność. Jednak zbiorek wierszy, który teraz przed­stawiam czytelnikom, poświęcony jest wyłącznie te­matowi miłości. [...]

(Zdzisław Antolski)

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1998553

Licznik odwiedzin

1496537
DziśDziś421
WczorajWczoraj632
W tygodniuW tygodniu421
W miesiącuW miesiącu16550
ŁącznieŁącznie1496537