Nowości książkowe

 

Joanna i Norbert Dawidczykowie, Trzy razy miłość. Opowieść małżeńska. Redakcja i korekta: Beata Demska. Zdjęcie na okładce: www.pixabay.com. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2020, s. 128.

 

 

Po „Bigosie” i „Torciku”, książkach, które stanowiły wprowadzenie w arkana życia małżeńskiego i okazały się znakomitymi miniporadnikami dla małżonków, Joanna i Norbert Dawidczykowie postanowili opowiedzieć o swojej historii. „Trzy razy miłość” to zapis ich wspólnej drogi. Małżonkom, od chwili poznania, towa­rzyszy szeroka perspektywa życia. Nie chcą być tylko dla siebie. W pełni świadomi posiadanych darów, dzielą się nimi. Ich miłość nieustannie rozwija się, przyjmu­jąc potrójną postać. „Opowieść małżeńska” wiernie to oddaje. Pierwszej miłości Dawidczykowie doświadczają w relacji małżeńskiej. Ich druga miłość to dzieci. Trzecią zaś jest Kościół, któremu służą poprzez pracę z małżeństwami w ramach diakonii „Odnowa rodzinom”.

„Opowieść małżeńska” to niezwykłe świadectwo. Potwierdza głośną tezę ame­rykańskiej publicystki Mary Eberstadt, która w silnych rodzinach, pełnych wiary w Boga, upatruje antidotum na kryzys zachodniej cywilizacji.

Gorąco polecam nową książkę Joanny i Norberta Dawidczyków.

ks. prof. UKSW dr hab. Przemysław Artemiuk

 

Joanna i Norbert Dawidczykowie – szczęśliwi mał­żonkowie od 2001 roku, rodzice trójki dzieci. Od wielu lat zaangażowani w pracę na rzecz małżeństw i rodzin, poprzez prowadzenie w różnych miejscach Polski: warsztatów, konferencji, spotkań panelowych, dni skupienia i rekolekcji wyjazdowych. Są mediatorami rodzinnymi i terapeutami małżeńskimi, a w Ostrołęce, gdzie mieszkają, prowadzą poradnię małżeńską, me­diacyjną i psychoterapii indywidualnej „Spotkanie”. Od 1997 roku zaangażowani w Katolicką Odnowę w Duchu Świętym w Pol­sce. W jej strukturach pełnili różne funkcje, w tej chwili są odpowiedzialni w kraju za zainicjowaną przez siebie diakonię małżeńską „Odnowa rodzinom”. Swoją trzecią książkę napisali z miłości do małżeństw, które spotykają na drodze życia.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1998350

Licznik odwiedzin

1496485
DziśDziś369
WczorajWczoraj632
W tygodniuW tygodniu369
W miesiącuW miesiącu16498
ŁącznieŁącznie1496485