Nowości książkowe

 

ks. Marek Chrzanowski FDP, Śniła mi się miłość. Redakcja i korekta: Lidia Ciecierska. Projekt okładki: Marcin Lipiński. Fotografia na okładce: olegbreslavtsev. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2020, s. 256.

 

 

W ciągu ostatnich tygodni miałem powracający sen. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywa, że rozmawiali. Tak jakoś nie na nasze czasy. Przyjrzałem się uważnie kadrom tego snu. I w napływie twórczego porywu postanowiłem, że spróbują go opisać. Nie było to łatwe, bo wydało mi się, że na tę niebanalną bądź co bądź historię moja proza i wiersze nie wystarczą. Zatem zagłębiłem się w gąszczach internetu, posiłkowałem się myślami znanych i lubianych, świętych oraz mniej znanych i tych, którzy myśli tylko zostawili, ale bez imienia i nazwiska – takie myśli bezimienne.

Trochę to trwało, zanim z moich porozrzucanych snów wyjawił się trzon owej historii, którą w sobie tylko znany sposób przedstawiłem. Zdaję sobie sprawę, że są oni trochę „nie z tego świata”, ale przecież każda miłość nie jest z tego świata, bo źródło ma w Bogu. Każda miłość.

Mieszkają w bliżej nieokreślonym mieście, kto wie, może gdzieś blisko Ciebie. Jak każdy z nas borykają się z problemami małymi, większymi i takimi, od których głowa zaboleć może. Ale mają Boga, którego odkrywają każdy po swojemu, na swojej drodze. Aż w końcu Bóg pragnie i ich spotkania, postaci. Nie mam pierwowzorów postaci. Starałem się pisać to wszystko, co zatrzymywało się w kadrze mojego snu. I dziś wiem, że śniła mi się miłość.

Autor

_______________________

ks. Marek Chrzanowski FDP, urodził się w Rawie Mazowieckiej. W 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Księży Orionistów, a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Na Katolickim Uniwerystecie Lubelskim uzyskał tytuł doktora.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2370458

Licznik odwiedzin

1699178
DziśDziś56
WczorajWczoraj731
W tygodniuW tygodniu1762
W miesiącuW miesiącu43112
ŁącznieŁącznie1699178