Nowości książkowe

 

Mariola Sternahl, Ocean uczuć. Tom 1: I tak zaczęło się odkrywanie prawdy. Redakcja: Katarzyna Czapiewska-Urbaniak. Okładka: Izabela Surdykowska-Jurek. Ilustracje: Daria Lebida. Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2020, s. 280.

 

 

 

Twoje przeznaczenie jest na wyciągnięcie ręki

W życiu Anny nie brakowało trudnych momentów. Najpierw straciła ojca, potem opuściła ją matka. Wychowana przez nieznoszącą sprzeciwu, kontrolującą wszystko babcię oraz dziadka alkoholika, nie doświadczyła prawdziwego, szczęśliwego dzieciństwa. Odtrącana i poniżana, wyrosła na osobę, której codzienność naznaczona jest ciągłym lękiem. Brak pewności siebie, smutek i rozgoryczenie towarzyszą jej na każdym kroku. Ale pewnego dnia w jej życiu pojawia się mężczyzna, który staje się dla niej kimś, o kim od tak dawna marzyła – przyjacielem, nauczycielem i ukochanym. Czy ten związek sprawi, że Anna uwolni się w końcu od widm przeszłości? Czy uda jej się stworzyć prawdziwą rodzinę, której tak bardzo pragnie?

 

Z recenzji:

Opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, chorobie i wierze. Frapująca, intrygująca, wzruszająca. Znakomity debiut. Zapamiętajcie nazwisko autorki, będzie o niej jeszcze głośno. (...)

Alek Rogoziński

Mariola Sternahl

Z wykształcenia filolog niemiecki. Studiowała również psychologię stosowaną. Członek-kandydat Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Przekładem z języka niemieckiego zajmuje się od 25 lat. Na rynku książki zadebiutowała tłumaczeniem utworu Dietmara Matrina Apla pt. Sonderführer w Warszawie. Prywatnie szczęśliwa żona i matka., uwielbia gotować i piec dla swoich milusińskich, wędrować po Tatrach i zwiedzać nadmorskie tereny. Szuka tam inspiracji do kolejnych książek i wierszy.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1998300

Licznik odwiedzin

1496471
DziśDziś355
WczorajWczoraj632
W tygodniuW tygodniu355
W miesiącuW miesiącu16484
ŁącznieŁącznie1496471