Nowości książkowe

 

 

Elżbieta Musiał, Gry do-słowne. Projekt okładki i grafiki: Elżbieta Musiał. Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 2019, s. 50.

 

 

 

NOTY: 

„Gry do-słowne” to swoisty teatr polifoniczny, w którym sceną i zarazem przedstawieniem jest życie, a aktorami lub głównym aktorem – PAMIĘĆ. To ona niesie historie ludzi, a każdy ma swoją. Osobliwy wielogłos. Lecz każdy głos usłyszany osobno jest jak samoistny byt, który żyje własnym życiem i właśnie prowadzi narrację. Snuje się tam również pamięć tych, którzy porzucili już fizyczne powłoki. Czego domaga się ich pamięć? Życia czy uwolnienia się od niego? A może wyplątania sumień z ziemskich uczynków, bo kładą się cieniem. Ale jak uwolnić sumienie? Jak uwolnić się od niewygasłych namiętności?

                Pamięć to przecież powroty…

 

Kinga Młynarska:

Erudycyjny poemat Elżbiety Musiał o czasie, przemijaniu, śmierci. O esencji, która wypełnia człowieka, zwierzę, a nawet miasto. W „Grach do-słownych” spotykamy bowiem pamięć i to jej dialogów będziemy świadkami. Co mówi pamięć kobiet, co pamięć mężczyzn, a co zapisało się w pamięci, na przykład, kota? Jaka jest relacja pamięci z emocjami, a co ją łączy z moralnością? Fascynujące refleksje o tym, co fundamentalne, choć nadal nieuchwytne, pozostające w obszarze wielkiej tajemnicy.

 

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1406672

Licznik odwiedzin

1348935
DziśDziś77
WczorajWczoraj208
W tygodniuW tygodniu285
W miesiącuW miesiącu6545
ŁącznieŁącznie1348935