Nowości książkowe

Drogi do szczęścia

Drogi do szczęścia. Rozmowy z siostrami zakonnymi prowadzi Marzena Juraczko. Redaktor prowadzący: Justyna Maluga. Korekta: Anna Gądek. Zdjęcia i projekt okładki: Mariusz Szachowski. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 256.

 

 

 

Książka Drogi do szczęścia. Rozmowy z siostrami zakonnymi to siedem wywiadów na temat odkrywania wiary, sensu życia, znajdowania szczęścia i spełnienia. Każda z bohaterek należy do innego zgroma­dzenia, ma inne doświadczenie życiowe. Różnią się wiekiem i wy­kształceniem. Łączy je jedno — powołanie do życia konsekrowanego. Siostra Tadeusza Frąckiewicz, dominikanka, opowiada o niełatwym życiu na misji w Kamerunie, które jednocześnie daje jej mnóstwo satysfakcji. Dla siostry Jolanty Glapki ze Zgromadzenia Sacre Coeur życiowym celem jest obecnie budowanie Centrum „Pasja życia" w Legionowie. Marzy, żeby założyć w nim klub miłośników serialu Bonanza, którego jest wielką fanką. Apostolinka siostra Anna Maria Pudełko od lat zgłębia kobiecą duszę, starając się wydobyć z niej wszystko, co najlepsze. Z kolei siostra Agnieszka Maria Miduch ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa z Siennicy z powodzeniem łączy życie konsekrowane z miłością do teatru. Wśród bohaterek jest też siostra Ancilla Dziarska, lekarz rodzinny, pracująca na co dzień na terenie ośrodka dla niewidomych w Laskach, i siostra Klara z Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (wizytki) w Warszawie, która zabierze nas w świat modlitwy. Najmłodsza bohaterka, siostra Edyta Wirtek ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Warszawie, jest głosem młodego pokolenia, pokazują­cym, że za klasztorną furtą można znaleźć szczęście i wolność.

Marzena Juraczko — dziennikarka z ponaddwudziestoletnim stażem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka W Warszawie.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1216672

Licznik odwiedzin

DziśDziś288
WczorajWczoraj1400
W tygodniuW tygodniu7468
W miesiącuW miesiącu32503