Nowości książkowe

Alicja Tanew 2

Alicja Tanew, Noc w mrowisku czyli leśna przygoda Honoraty. Bajka z piosenkami w wersji teatralnej. Projekt okładki, ilustracje i układ graficzny: Alicja Tanew. Wydawca: Fundacja Sceny ATA, Wydanie II uzupełnione, Kraków 2017, s. 40.

 

 

Przedstawiamy Państwu bajkę niezwykłej urody, mądrą i wzruszającą, pisaną wierszem w wersji teatrzyku z piosenkami. Bajką mogą znakomicie bawić się dzieci w szerszym gronie lub też może być przytulanką przed snem, czytaną dzieciom przez rodziców, żeby potem przyśnił się im zielony, rozśpiewany las.

Alicja Tanew, poetka, kompozytorka, radca prawny, autorka bajek z piosenkami. Prowadzi w Krakowie własna piwnicę „Scena ATA”, czym zaznaczyła na stałe swoje miejsce na mapie artystycznej Krakowa. Wielokrotna finalistka Przeglądu Piosenki Autorskiej „OPPA”.

Odznaczona Srebrnym Medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Po¬znaniu „LABOR OMNIA VINCIT” za Krzewienie Idei Pracy Organicznej, odznaka „Honoris Gratia” od Prezydenta M. Krakowa J. Majchrowskiego, „Nagroda Pracy Organicznej im. M. Konopnickiej” za zasługi dla kultury polskiej, Nagroda im. Klemensa Janickiego „IANICIUS” za oryginalną twórczość literacka i artystyczna, „ZŁOTĄ ODZNAKĄ PROMETEUSZA” przez Kapitułę Fundacji Prometeusz Pro Publico Bono na największym w Małopolsce charytatywnym balu dla dzieci. Członek ZLP, ZAKR, SteN, STAL oraz Stowarzyszenia Poetów Świata „Poetas Del Mundo”. Premiera „Nocy w Mrowisku, czyli leśnej przygody Honoraty” odbyła się w 2002 roku w teatralnej piwnicy Hotelu „Elektor” przyjęta przez dzieci z wielką radością i zaciekawieniem.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1177215

Licznik odwiedzin

DziśDziś596
WczorajWczoraj1029
W tygodniuW tygodniu3539
W miesiącuW miesiącu8443