Nowości książkowe

Monika Bronicka

Monika Bronicka, Przygoda na rafie. Redakcja: Łukasz Mackiewicz. Ilustracje: Dorota Jarek, Magdalena Markiewicz. Wydawnictwo „Ber-nardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2017, s. 52.

 

 

Sześcioletni Jack wraz z siostrą, bratem i rodzicami zmieniają, dom na żaglówkę.

Co mogą robić dzieci podczas półrocznego pobytu na morzu? Czy życie na jachcie nie jest nudne?

Trójce rodzeństwa nie brakuje pomysłów. Na bezludnych wyspach, pod wodą, na lądzie czy na pokładzie jachtu można mieć wiele zajęć. Żółw podholuje pod wodą, żarłocznego rekina można pogłaskać po płetwie, atrament z kalmara zastąpi długopis, a kangury spotkane na spacerze to tylko jedna z wielu atrakcji. Każdy dzień przynosi nowe przygody i ciekawe spotkania.

 

Przygoda na rafie to połączenie zwykłego codziennego życia w niezwykłym miejscu. To opowieść o dziecięcych przygodach w świecie ciekawych zwierząt. Historia o rodzinie spędzającej miesiące na jachcie i traktującej go jak własny dom.

Okazuje się, że mimo braku zabawek, placów zabaw, .telewizora i gier elektronicznych, wystarcza kreatywność dzieci i otwartość na otaczający świat, by ciekawie spędzać czas.

 

Monika Bronicka — żeglarka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000) i Atenach (2004), podróżniczka, rzeczoznawca majątkowy, mama trójki dzieci.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1191700

Licznik odwiedzin

DziśDziś817
WczorajWczoraj1077
W tygodniuW tygodniu1894
W miesiącuW miesiącu13247