Nowości książkowe

Krzysztof Majda, Tymoteusz Chlebowski, Julia Rozworowska-Wolańska

Krzysztof Majda, Tymoteusz Chlebowski, Julia Rozworowska-Wolańska, Mój tata mieszka w innym świecie. Tekst: Krzysztof Majda, Julia Rozworowska-Wolańska. Ilustracje: Tymoteusz Chlebowski. Korekta: Anna Gądek. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2018, s. 44.

 

 

Książka napisana lekkim językiem, poruszająca istotne tematy, które dotyczą nas wszystkich. Główny autor to dziesięcioletni Krzyś, który we właściwy dla siebie sposób opisuje siebie, swoją rodzinę, wartości, które mu przyświecają i w które wierzy, oraz nieobecnego już tatę. Forma, w jakiej to robi, jest jednak niezwykle prosta, intuicyjna, a zarazem ukazująca głęboką wrażliwość i mądrość życiową. Całość wypełniona jest przepięknymi grafikami, również rysowanymi przez dziecko, Tymka - kolegę Krzysia. Książka porusza emocje, dotyka do głębi, rozbawia, inspiruje czytelnika, zachęca do refleksji. Polecam każdemu: i temu większemu, i temu małemu.

Renata Myczka
psychopedagog, coach kryzysowy.,
socjoterapeuta, trener

Dlaczego pomidorówka jest lepsza od szparagów?
Co łączy wycieczkę do Włoch i codzienne życiowe wyzwania? Z jakiego powodu nawet w środku lata w mieszkaniu stoi ubrana choinka? I jaką rolę w tym wszystkim pełnią anioły? To i wiele więcej można znaleźć w tej niezwykłej książce. Krzyś, dziesięcioletni mieszkaniec Bydgoszczy, opowiada w niej o swoim życiu, w którym stało się coś nieoczekiwanego i złego...

Jest to prosta i piękna historia o codziennych, pozornie nieistotnych gestach, które mają wielką moc. Wyłania się z niej obraz codzienności napiętnowanej stratą ukochanej osoby, ale również, i może bardziej, motywacja do pokonywania duchów przeszłości, udokumentowana szczerymi zwierzeniami i silnymi emocjami narratora. W lekturze pomagają nastrojowe ilustracje, pobudzające wyobraźnię czytelnika.

Jarek Jeżyk
podopieczny
Fundacji Dorastaj z Nami

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1216412

Licznik odwiedzin

DziśDziś1183
WczorajWczoraj2268
W tygodniuW tygodniu6963
W miesiącuW miesiącu31998