Nowości książkowe

Krzysztof Błażyca

Krzysztof Błażyca, Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy. Spotkania z ofiarami Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych. Redakcja i korekta: Anna Gądek. Opracowanie graficzne: Monika Juroszek. Projekt okładki: Krzysztof Błażyca, Monika Juroszek. Na okładce: Severino Lukoya, zdjęcie Krzysztof Błażyca. Dziecko z IDP camp, zdjęcie Elio Croce. Fotografie w środku: Krzysztof Błażyca oraz Elio Croce, Francis Dewez, Otto Katto Asimwe, Wojtek Mmale Ulman, David Okullu. Mapa na stornie 11 – Mark Dingemanse. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2017, s. 320.

 

 

Wojna zawsze jest straszna, ale w Afryce straszniejsza. Potwierdza to świetna książka Krzysztofa Błażycy o ponad dwudziestoletniej, okrutnej i mało znanej wojnie w Ugandzie. Wstrząsająca i piękna zarazem.

Tadeusz Biedzki, W piekle eboli, Dziesięć bram świata

 

Czytając „Krew Aczoli”, miałem wrażenie, że stanowi ona doskonałe dopełnienie „Nocnych wędrowców” Wojciecha Jagielskiego i „Dzieci-żołnierze. Kalami idzie na wojnę” Giuseppe Corrisiego. To właśnie wyniki bezpośrednich rozmów, w formie wywiadów pogłębionych są największą wartością publikacji.

dr hab. Andrzej Polus, P{olskie Centrum Studiów Afrykanistycznych

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1175206

Licznik odwiedzin

DziśDziś504
WczorajWczoraj1155
W tygodniuW tygodniu5637
W miesiącuW miesiącu3676