Nowości książkowe

Rafał Sigiel

Rafał Sigiel, Pacyfik i jeszcze dalej. Redakcja: Edyta Urbanowicz. Projekt okładki i elementów graficznych oraz dobór i opracowanie zdjęć: Łukasz Ciepłowski. Korekta: Edyta Urbanowicz, Anna Mędrzycka, Piotr Koperski. Mapy: Agnieszka Rajczak-Kucińska. Kierownictwo artystyczne i merytoryczne: Wojciech Cejrowski. Plastyczny kształt serii „Biblioteka Poznaj Świat”: W. Cejrowski Sp. z o.o. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2017, s. 324.

 

 

Rafał Sigiel (ur. 1982), absolwent warszawskiej SGH, oddany fan Sapkowskiego i Kazika. Nie znosi konformizmu, jeansów i poprawności politycznej. Nie rozstaje się ze swoim szwajcarskim scyzorykiem. Zapaleniec autostopu, geografii i wszelkich map. Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek. Mieszka w lesie.

 

Ta podróż miała trwać pół roku. Wkrótce „pół roku” zmieniło się w dwa lata. W tym czasie opłynęli świat jachtostopem. Fodżi, Vanuatu, Wyspy Salomona... A poza tym deszczowa Patagonia, Buenos Aires, Cali. Tajemnicze żniwa w delcie Parany i tajemnicze rozmowy o kalendarzu Majów. I jeszcze  treking w Himalajach, ucieczka na drzewo przed samicą nosorożca w Nepalu, degustacja smażonych pająków w Kambodży... „Pacyfik i jeszcze dalej” to dobry tytuł. Jak na dwa lata podróży - dość gęsto od zdarzeń, prawda?

Wojciech Cejrowski

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1175211

Licznik odwiedzin

DziśDziś508
WczorajWczoraj1155
W tygodniuW tygodniu5641
W miesiącuW miesiącu3680