Nowości książkowe

Leszek Żuliński 3

Leszek Żuliński, Moje podróże literackie. Redaktor prowadzący: Szymon Gumiennik. Korekta: Anna Krygier. Projekt okładki: Mirosław Głodkowski. Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2017, s. 128.

 

 

OD AUTORA

Ta książka jest wyborem tekstów cyklicznych, które powstały mniej więcej w latach 1985-2010. Oczywiście pisałem wcześniej i potem także różne inne teksty krytycznoliterackie, przede wszystkim recenzje. Rozmaitych tekstów (pomijając tomiki poetyckie) uzbierało się mnóstwo, więc teraz sam zadaję sobie pytanie, dlaczego akurat z tych ułożyłem tę książkę? Otóż powód był prosty: tu zgromadzone teksty stanowiły, jak wspomniałem, cykle. W niektórych partiach także gawędy. No i poniekąd felietony. Dziś niełatwo do nich dotrzeć, bo przecież były rozproszone w prasie, potem w Internecie.

Ta książka powinna nosić podtytuł: varia. Tylko jej ostatnią, trzecią część, wyraziście poświęciłem literaturze. Dwie poprzednie części to po prostu moje wspominki z literackich podróży i opowiastki o ludziach pióra. Innymi słowy jest to wybór „hybrydowy", wspomnieniowy, różnorodny... Ale jednak „literackość" całości wydaje mi się oczywista.

Tu prezentuję trzy cykle z nadzieją, że mówią one coś ciekawego i nieszablonowego. Ale tę ocenę zostawiam już Tobie, Drogi Czytelniku.

Leszek Żuliński

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1176139

Licznik odwiedzin

DziśDziś314
WczorajWczoraj961
W tygodniuW tygodniu1275
W miesiącuW miesiącu6179