Nowości książkowe

 

Aleksandra Słowik

Aleksandra Słowik, Czuwanie przy zwłokach. Redakcja i korekta autorska. Zamiast posłowia: Cezary Sikorski, Le Pére-Lachaise. Projekt okładki i fotografie: Rafał Babczyński. Wydawca: Zaułek Wydawniczy Pomyłka, Szczecin 2015, s. 56.

 

 

Aleksandra Słowik
Urodzona w Gdańsku i przez większą część życia związana z Trójmiastem. Tam też ukończyła studia uniwersyteckie. Obecnie mieszka w Poznaniu. Jest autorką czterech tomików poetyckich. Pierwsze trzy – Jednoczęściowy wierzchni strój kobiecy (2010), Kolejność stron (2011), Sakwojaż Penelopy (2012) zostały opublikowane przez Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” ze Szczecina. Czwarty – Pomiędzy kwartałami śpieszył się i zwlekał (2013) ukazał się nakładem Oficyny Wydawniczej ŁośGraf z Warszawy. Wiersze poetki zamieszczane są również w krajowej prasie literackiej (Wyspa, eleWator, Migotania)

Rafał Babczyński
Urodzony w 1959 roku. Samouk. Interesuje go człowiek, jego emocje i najgłębiej skrywane przeżycia. Fotografia i fotomontaż, to sposób artystycznej wypowiedzi, jego sposób widzenia świata i ludzi. Brał udział w wielu wystawach, między innymi w Szczecinie, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Siedlcach. Zajmuje się też komponowaniem muzyki do ruchomych obrazów i ilustrowaniem tekstów literackich. O sobie mówi: „Ciągle szukam swojego języka i swojego miejsca na ziemi, pewnie tak już będzie do końca”.

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
973240

Licznik odwiedzin

DziśDziś284
WczorajWczoraj328
W tygodniuW tygodniu1176
W miesiącuW miesiącu9795