Nowości książkowe

 

Dan Jones, Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników. Adaptacja okładki: Marcin Słociński. Opieka redakcyjna: Natalia Gawron-Hońca. Weryfikacja merytoryczna: Wojciech Mruk. Adiustacja: Ewa Penksyk-Kluczkowska. Korekta: Joanna Kłos, Aneta Iwan. Indeks: Rafał Kuzak. Przygotowanie map: Anna Pietrzyk. Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”, Kraków 2019, s. 510.

 

 

 

PIELGRZYMI * WOJOWNICY * BANKIERZY * HERETYCY

 

„Historia templariuszy, najsłynniejszych świętych wojowników, to niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie. W osobie Dana Jonesa zakon znalazł wyśmienitego kronikarza. Templariusze to wspaniała książka!"

BERNARD CORNWELL

 

„Świeża, zręcznie napisana i frapująca opowieść o najsłynniejszym zakonie rycerskim uczestniczącym w krucjatach. Łączy naukową rzetelność i pisarski polot, prezentuje cały szereg barwnych – choć strasznych – postaci wojowników, którzy przelewali krew chrześcijan i muzułmanów od Hiszpanii po Jerozolimę".

SIMON SEBAG MONTEFIORE

 

„Dan Jones stworzył fascynującą książkę, od której nie można się oderwać. Opisał dramatyczne dzieje templariuszy, od powstania zakonu rozmodlonych wojowników, aż po tragiczną zagładę zgotowaną im przez papieża i francuskiego króla. Przekazuje nam poruszające, niepokojąco aktualne ostrzeżenie przed nadużyciami władzy zdolnej posługiwać się kłamstwami i prześladować społeczeństwo".

PHILIPPA GREGORY

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1382609

Licznik odwiedzin

1335254
DziśDziś228
WczorajWczoraj371
W tygodniuW tygodniu1733
W miesiącuW miesiącu5573
ŁącznieŁącznie1335254