Nowości książkowe

 

Jerzy Karwelis, Trzeci sort czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską. Autor grafiki na okładce: Mirosław Owczarek. Wydawnictwo Siedmioróg, Wrocław 2018, s. 236.

 

 

Wojny polsko-polskiej nie może zakończyć żadna z jej stron, chyba że przez wyeliminowanie wroga, a to jest niemożliwe. Tą grupą, która umiałaby zakończyć ten wyniszczający konflikt, może być tylko zewnętrzny w stosunku do tego konfliktu trzeci sort – wyborcy zaciśniętych zębów, wybierający do tej pory mniejsze zło. Wystarczy tylko, że zaczną wybierać większe, wspólne dobro.

Jeśli więc za każdym razem oddajesz głos na mniejsze zło - wiedz, że ta książka jest dla Ciebie, bo jest o Tobie. Jesteś Trzecim Sortem. Jesteś większością, a rządzą Tobą i Twoim życiem hałaśliwe mniejszości wyposażone w Twój mandat wyborczy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak do tego doszło - przeczytaj tę książkę. Jeśli chcesz to zmienić – wyciągnij wnioski z jej treści.

Jerzy Karwelis. Wrocławianin, lat 57, absolwent filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Internowany w stanie wojennym jako pracownik Radia „Solidarność", po wyjściu na wolność zaangażował„się w działalność konspiracyjną na Dolnym Śląsku. Współpracował m.in. pismami „Z Dnia na Dzień" i „Gazetą Związkową”. W 1993 roku rozpoczął pracę jako wydawca prasy, związany był m.in. z magazynem komputerowym „CHIP, „Newsweekiem „Forbesem, „Faktem czy „Rzeczpospolitą. Bezpartyjny, choć ostatnio występujący w roli komentatora i publicysty. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1382497

Licznik odwiedzin

1335197
DziśDziś171
WczorajWczoraj371
W tygodniuW tygodniu1676
W miesiącuW miesiącu5516
ŁącznieŁącznie1335197