Nowości książkowe

Stefan Czerniecki

Stefan Czerniecki, Po drugiej stronie. Redakcja i korekta: Janina Małas. Projekt graficzny okładki: Agnieszka Rajczak-Kucińska. Rysunek na okładce: Renata Pardon. Zdjęcia Stefan Czerniecki; w rozdziale „Ziemia Spotkania” – Justyna Kamińska; w rozdziale „Wyścig Zmarłych” – Gene J. Paull. Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z o.o., Pelplin 2016, s. 384.

 

 

„PO DRUGIEJ STRONIE" to efekt sześciu lat pracy Stefana Czernieckiego – fotoreportera i eksploratora. Najstarszy tekst w książce pochodzi z 2010 roku, najnowszy – z bieżącego. W tym czasie wiele się działo w życiu autora. Poznał, na czym polegał futbol według Majów onegdaj zamieszkujących tereny dzisiejszego Hondurasu. Rozmawiał z prawosławnym batiuszką w jego pustelni pośród mokradeł nad Narwią. Uciekał przed podejrzanymi typami w Belize City. Przeglądał się w Cudownym Wizerunku uznawanym za najcenniejszą relikwię Kościoła katolickiego naszych czasów. Podglądał życie Laotańczyków mieszkających w rozlewiskach Nam Ou. Podążał śladami największych z apostołów. [...]

„PO DRUGIEJ STRONIE" to zbiór 40 historii. Historii zupełnie od siebie niezależnych. Takich do czytania podczas jazdy pociągiem, autobusem, tramwajem. Skrojonych w taki sposób, aby czytana w danej chwili mogła stać się dla Ciebie historią danego dnia. A kolejny rozdział zostawałby na kolejną, zupełnie już oddzielną okazję.

 

Szukaj

Tłumacz

Statystyki

Odsłon artykułów:
1163935

Licznik odwiedzin

DziśDziś796
WczorajWczoraj1165
W tygodniuW tygodniu5934
W miesiącuW miesiącu5934